Ultrasonik Burun Estetiği

Ultrasonik burun estetiği, kemerli ve eğri burunlarda kullanılır. Ultrasonik burun estetiği, geleneksel kemik kırma gibi teknikler kullanılmaz. Bu yöntem son teknolojik ürünlerle gerçekleşir.

Ultrasonik burun estetiği; ultrasonik dalgalarla kemiklerin esnetilip kontrollü şekilde düzeltilmesini sağlar. Ultrasonik burun estetiği, geleneksel yöntemlere kıyasla daha başarılıdır. Ultrasonik dalgalar, burun kemiklerini daha net görür. O nedenle daha etkili ve kesin çözümler sunulan bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Milimetrik ölçümler baz alınarak kemikler kontrollü şekilde kesilip, şekillenir. Bu yöntem kesinlikle burundaki kılcal damarları ve yumuşak dokuları tahrip etmez. Tek dezavantajı, burunda morarma ve şişme yapmasıdır. Kemikleri düzgün şekilde kesmesi sebebiyle de hasta istediği burun şekline ulaşabilir.

Ultrasonik Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

“Ultrasonik burun estetiği avantajları nelerdir” noktasında bilinmesi gereken en önemli unsur, açık cerrahi şeklinde uygulanmasıdır. Çekiç gibi malzemelerin kullanıldığı geleneksel yöntemlerde burun kemiği düzgün ve orantısız kesilir. Ultrasonik burun estetiğinde tam tersi olarak kemikler düzgün kesilir. Çünkü kemikler somut şekilde görülerek milimetrik ölçülü olarak kesilir. Kontrollü kesildiği için hastanın istediği burun şekline tam ulaşılır. Bu yöntemin diğer önemli özelliğiyse, morarma ve şişme gibi durumlara yol açmamasıdır. Geleneksel yöntemlerde morluk ve şişlik çok görülür. O nedenle ultrasonik burun estetiği daha avantajlı bir yöntem diyebiliriz. Total operasyon süresi baz alındığında da ultrasonik burun estetiği, ortalama 15 dakika sürmektedir. Kolay ve hızlı uygulama olduğunu söyleyebiliriz. İyileşme süresinin az olması, kemiklerin kırılmamasından kaynaklıdır.

Ultrasonik burun estetiği sonrasında hastalar şu noktalara dikkat etmelidir;

  • Burun üzerinde baskı olmaması adına hasta yan yatması gerekiyor,
  • Ödem varsa onunla kremler doktora danışarak sürülmelidir,
  • Hasta mutlaka başını yüksekte tutarak uyumalı,
  • Hastanın yüz hatları baz alınarak uygulanır,

Morarma ve şişme gibi olayların azalması için burna buz torbası uygulanmalıdır.

Ultrasonik Burun Estetiği Ameliyatı ile İlgili Genel Bilgiler

Ultrasonik burun estetiği ameliyatı ile ilgili genel bilgiler;

  • Hastanın yüz hatları baz alınarak uygulanır,
  • Doktor hastanın yüzüne uygun görürse ultrasonik burun estetiğini uygular,
  • Bu teknik hastanın yüzünde doğal burun gibi görülür,
  • Çok kolay bir uygulamadır,
  • Estetik görünüm açısından kişiyi çok memnun eder,
  • Günümüzde en fazla uygulanan yöntem olarak biliniyor,

Ultrasonik burun estetiği, ağrısı çok azdır. Hastaların bazılarında ağrıda olmaz. Ayrıca burun ameliyatından kaynaklı komplikasyonları da minimuma indirir. Bu yöntemin kolay olmasındaki ana sebep, kemiğin kırılmamasıdır. Ayrıca kemikte enfeksiyon gibi durumlarda görülmez. İnce kemikli burunlarda çok kolay uygulanır. Kemiklere müdahale çok kolay yapılır. Ultrasonik burun estetiği, yumuşak dokuda tahribata kesinlikle yol açmaz. Bundan dolayı da çok avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye ve dünyada en çok uygulanan yöntemdir. Ultrasonik cihazlar, geri- ileri, sol-sağ ve dairesel olarak hareketler yaparak burun estetiğini daha kolay gerçekleştirir. Mekanik aletlerde bahsettiğimiz durum çok zor gerçekleşir. O nedenle mekanik aletlerde istenilen sonuçta tam alınabiliyor. Yalnız bu uygulama çok avantajlı olmasına rağmen bazı olumsuzluklara da sebep olabiliyor. Ultrasonik alet olduğu için kemiği fazla ısıtabiliyor. Bununla bağlantılı olarak da ortaya doku hasarlanması gibi sorunlar çıkıyor. Aynı zamanda kesi derinliğinin tespit edilememesi ve doktorun dokunma hassasiyetini kaybetmesi de yumuşak dokunun zedelenmesine yol açar. Tüm bahsettiğimiz bu olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına doktorun “ultrasonik burun estetiği nasıl yapılır” hususunda çok bilgili olması gerekiyor. Uzman olmayan doktorlara kesinlikle ultrasonik burun estetiği yaptırılmamalıdır. Profesyonel kişiler tarafından ultrasonik burun estetiği yapıldığında mükemmel bir buruna sahip olabilirsiniz. Doğru tekniklerle yapılırsa yüzle tam uyum sağlar.