Piezo Burun Estetiği

Piezo burun estetiği sadece şekil bozukluğundan dolayı yapılmaz. Şekil bozukluğu yanında pek çok sebepten dolayı da burun estetiği yapılır.

Piezo burun estetiği, burnun şeklinin bozuk olmasına bağlı olarak ortaya çıkan nefes darlığı problemlerinde çokca uygulanır. Aynı zamanda burnun travmaya maruz kalması gibi durumlarda Piezo burun estetiğine ihtiyaç doğurur. Piezo burun estetiği; son dönemlerde çok kullanılmaya başlamıştır. Avrupa ve Türkiye’de çok kullanılan bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Piezo burun estetiği hastaya uygulandıktan sonra şişme, morarma ve ağrı gibi durumlar görülmez. Bu tarz durumlar çok nadir görülür. Onun için hastalar içleri rahat bir şekilde bu uygulamayı yaptırabilirler.

Piezo Burun Estetiği Nedir?

“Piezo burun estetiği nedir” konusunu şöyle açıklayabiliriz: Piezo yöntemi önceden diş operasyonları için kullanılıyordu. 2004 yılında Massimo Robiony Piezo yöntemini burun estetiği için kullanmıştır.

Piezo burun estetiği, uygulanış yönünden diğerlerinden çok farklıdır. Piezo burun estetiğinde kesici ve kırıcı aletler kullanılmaz. Piezo yönteminde modern, teknolojik aletler kullanılmaktadır. Ultrasonik dalgaların yardımıyla ilk olarak burun kemikleri kesilir daha sonra şekillendirilir. Piezo burun estetiğinde kesinlikle burnun dokusuna zarar verilmez. Teknolojik cihazlarla milimetrik hesaplar yapılıp buruna istenilen görüntü verilir. Piezo yöntemindeki ses dalgalarıyla burna şekil verilir. Bu yöntemin kesinlikle sinir, doku ve damarlara zararı olmaz. Burun estetiğinde en güvenilir yöntemler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Piezo Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

“Piezo burun estetiği avantajları nelerdir”;

 • Milimetrik hesaplama yapılıp burna öyle uygulanır. Bundan dolayı güvenli bir uygulama diyebiliriz.
 • Yumuşak doku, kıkırdak ve kemiğe kesinlikle zarar vermez. Bu yöntemde kemiğin etrafındaki tüm dokular koruma altına alınır. Daha sonra burun şekillendirilmeye başlanır. Geleneksel burun estetiklerine kıyasla çok güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.
 • Uygulamanın sonrasında ağrı çok görülmez. Hatta bazı kişilerde ağrı hiç olmaz.
 • Burun kemiklerini düzgün şekilde keserek şekillendiren ultrasonik ses frekansları kullanılır. Ultrasonik ses frekansları, burnu düzgün bir şekilde şekillendirir.
 • Kanama gibi olumsuz durumlar çok az görülür. Bazı hastalarda kanama dahi görülmez.

Piezo burun estetiği ameliyatları ile geleneksel yöntemler kıyaslandığında arada büyük fark vardır. Piezo burun estetiğinde çok büyük oranda başarı sağlanır. Şişme ve morarma gibi durumlar olmadığı içinde çok avantajlı uygulama diyebiliriz. Piezo burun estetiğinden hastaların memnun kalma oranı çok fazladır.

Piezo Burun Estetiğinin Uygulandığı Durumlar Nelerdir? 

“Piezo burun estetiğinin uygulandığı durumlar nelerdir”;

 • Dar burun,
 • Geniş burun,
 • Burnunun şeklinden şikayetçi fakat burun kemiklerinin kırılmasını istemeyenler,
 • Sola veya sağa doğru çarpık burun,
 • Kemerli burun,
 • Önceden burun ameliyatı yaptıran ancak burnun şekli yine bozulanlar,
 • Burun ucunun estetik bakımdan kötü görünmesi,
 • Burnun kaza veya travmanın arkasından şeklinin bozulması,
 • Burun şeklinin doğuştan bozuk olması,
 • Burun şeklinden dolayı nefes almada problem yaşaması.

  Piezo Burun Estetiği Hakkında Genel Bilgiler

  Piezo burun estetiği hakkında genel bilgiler içerisinde en dikkat çeken konu kişinin hiç ameliyat oluyor gibi olmamasıdır. Geleneksel uygulamalarda uzun süreli yüzde şişme ve morarmalar olur. Aynı zamanda kanama gibi durumlar yaşanır. Fakat Piezo burun estetiği çok kolay ve rahat uygulanır.

  Piezo burun estetiği iyileşme süreleri hastadan hastaya değişir. Bazı hastalar çok hızlı iyileşirken bazılarındaysa bu süre uzayabiliyor. Ancak geleneksel yöntemlere göre iyileşme süresinin az olduğunu söyleyebiliriz. Hastada şişlik ya da morluk görülse dahi bu durum 1 hafta içinde geçer. Konforlu bir uygulama olduğu söylenebilir. Çünkü hastayı rahatsız edici hiçbir olumsuz durum söz konusu değildir.