Gıdı Liposuction

Gıdı Liposuction öncesi sonrası bakımından gözle görülür değişimler sunmaktadır. Gıdı bölgesi yaşla beraber, çene hattının altında bulunan cildin, elastik özelliğini ve sağlamlığını kaybetmesine bağlı olarak doku sarkması oluşmasıdır. Ancak farklı sebepler de aynı sonuca neden olabilir;

  1. Sık sık kilo alıp verme
  2. Genetik faktörler
  3. Cilt altında yer alan kolajen dokunun azalması
  4. Zayıf çene yapısı
  5. Sigara kullanımı
  6. Aşırı derecede güneşe maruz kalma
  7. Uyku pozisyonu

Gıdı konusunda bilinmesi gereken bir nokta başladığı ilk dönemlerde, erken müdahale edilirse daha küçük uygulamalar ile daha kolay, başarılı sonuçların alınabileceğidir. Dolayısıyla buna dikkat etmek önerilir. Nose Doc Clinic alanında uzman hekimleri ile Gıdı Liposuction işlemlerinde en iyi sonucu almanıza yardımcı olur.

Gıdı Liposuction Nasıl Yapılır?

Gıdı Liposuction, Gıdı Estetiğinin en etkili yöntemidir. Bu teknikte gıdıda bulunan yağ hücreleri, kalıcı şekilde vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Operasyon uygulanmadan önce hasta muayene edilmektedir. Bu süreçte bir takım testlerin alınması, tıbbi öykünün alınması gerçekleştirilir.

Eğer ameliyat için bir engel bulunmuyorsa işlemler üzerine bilgi verilmekte, uygun bir operasyon tarihi belirlenmektedir. Cerrahi işlemin ne kadar kapsamlı olduğuna bağlı şekilde lokal ya da sedasyon uygulaması gerçekleştirilebilir.

Çok ince kanüller ile gıdı bölgesine girilmekte olup fazlalık olan yağlar alınmaktadır. Ameliyatın tamamlanması ardından, gıdı germeye de gerek duyulabilir. Şayet gıdıda çok fazla yağ bulunuyorsa sarkma yine görülebilir; bunun önlenmesi için her iki yöntem birleştirilerek çözüm sunulabilir.

Gıdı Liposuction Ardından İyileşme Süreci Nasıl?

Gıdı Liposuction ne kadar sürede iyileşir? Bu açıdan operasyon sonrasında iyileşme süresi 3 ile 5 gün arasında değişmektedir. Dolayısıyla kontrollü bir biçimde, iş hayatına 3-4 gün içerisinde geri dönülebilir. Eğer profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilirse iz kalma olasılığı oldukça düşüktür. Bu bakımdan endişelenmenizi gerektirmez.

Ayrıca germe yapılmamışsa, sadece liposuction ile yağ alınmışsa dikiş de atılmamaktadır. Operasyonun tamamlanması ardından, hastaya baştan çeneye kadar uzanan özel bir bandaj verilir. Bu hekimin belirteceği biçimde uygun şekilde uygulanmalıdır.

Cerrahi işlem ardından hekiminiz bir takım ağrı kesiciler önerebilir. Bunlar hafif ağrılara yönelik olarak tercih edilebilir. Hasta operasyon günü taburcu edilebilmektedir.

Gıdı Liposuction Ardından Nelere Dikkat Edilmeli?

Gıdı liposuctiondan sonra nelere dikkat edilmeli en iyi sonuçları almak istiyorsanız büyük bir önem taşımaktadır. Bu bakımdan işlem yapılan alana buz koyulmamalıdır. Baş bölgesi de fazla öne eğilmemelidir. Bunların yanı sıra şunlara da dikkat edilmesi gerekir;

  1. Bir süre güneşe çıkmamaya özen gösterilmelidir.
  2. Olabildiği kadar az ve dikkatli hareket edilmelidir.
  3. Enfeksiyonun önlenmesi için doktorun önerdiği ilaçlar düzenli kullanılmalıdır.

İşlem ardından şişlik oluşması normal bir durumdur. Ancak farklı komplikasyonlar oluşursa hekiminize bildirmeniz gerekir. Nose Doc Clinic, uzman ekipleri ve tecrübesi ile en iyi sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.