Barbie Burun Estetiği

Barbie burun estetiği; Türkiye’de çok yeni uygulanmaya başlayan bir yöntemdir. Dünya genelinde burun estetiği en çok uygulanan ülkelerin başında Türkiye geliyor. İstanbul özellikle burun ameliyatında dünyanın başkenti haline gelmiştir.

Barbie burun estetiği; implantla yapılan bir uygulamadır. İmplant yardımıyla burundaki şekil bozuklukları giderilir. Burun ucundaki sarkıklıklar bu yöntemle çok hızlı düzeltilir. Bunun için önce burun ucuna keskinlik kazandırılır. Daha sonra düz köprü yardımıyla burun ucu yükseltilir. Barbie burun estetiği sonuç olarak zarif burna sahip olmak isteyenler için ideal bir yöntemdir. Bunun yanında burnun doğal görünmesini isteyenlerde bu yöntemden yararlanabilirler.

Barbie Burun Estetiği Nedir?

“Barbie burun estetiği nedir” kapsamında adından da anlaşılacağı üzere, bebek burnu olarak ifade edilir. Barbie burun estetiği; kapalı ve açık şekilde gerçekleşir. Son dönemlerde çok yaygınlaşan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Estetiğin arkasından kişinin burun ucu doğal görünüme kavuşturulur. Doğal sınırlar baz alınarak burun ucu yukarıya doğru kaldırılır.

Barbie burun estetiği gerçekleştirilirken uç kısım;

  • Hafif kavisli,
  • Kalkık,
  • Minik görünüme sahiptir.

Özellikle burnunda hafif kavis olmasını isteyenler bu yöntemi tercih edebilir. 30 yaş altı kadınların en çok tercih burun estetik yöntemlerindendir. Yalnız Barbie burun estetiğinde doktor kişinin yüz yapısını da ele alır. Çünkü herkesin yüz yapısına uygun bir teknik değildir. Öncelikle doktor hastayı fiziki olarak muayene eder. Muayene sonrasında kişinin yüzüne uygunsa bu yöntem uygulanabilir. Barbie burun estetiği, burun deliklerine uygun şekilde yapılır. Burun şekli doğrultusunda deliklerin açısı da ayarlanır. Burnun üzerinde yer alan kavis de kişinin yüz yapısına göre ayarlanması gerekiyor.

Barbie Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

“Barbie burun estetiği kimlere uygulanır” konusunu şöyle açıklayabiliriz. Ameliyatın arkasından yüzünde doğal bir burna sahip olmak isteyenler yararlanabilir. Burun deliklerinden tutunda ucuna kadar uygulama öncesinde tüm hususlar incelenir.

Barbie burun estetiği kişinin ağız yapısına uygun şekilde yapılır. Özetle, Barbie burun estetiği; kişinin genel yüz yapısına uygun olarak yapılır. Onun için doktor bu tekniği uygulama ve uygulamama noktasında detaylı düşünür. Bazı yüz tiplerinde bu burun modeli doğal görünmez. O sebeple uygulanması da doğru değildir.

Barbie Burun Estetiği Hakkında Genel Bilgiler

Barbie burun estetiği hakkında genel bilgiler hususu uygulamanın son dönemlerde popüler olmasından dolayı çok merak edilmeye başlamıştır. Barbie burun estetiği, tek estetik görünüm elde etmek için uygulanmaz. Barbie burun estetiği sayesinde kişi daha iyi nefes almaya başlar. Hastanın yüz ölçüsü bu teknikte dijital şekilde çizilir. Dijital çizimin arkasından Barbie burun estetiği hastaya uygun mu değil mi ona bakılır. Barbie burun estetiği konusunda doktorun doğru karar vermesi gerekiyor. Hastaya uygun uygun yöntemi doktor daha iyi bilir. Barbie burun estetiğinde daha çok açık işlem yapılır. Burun açılarak, kıkırdakla kemik tekrar düzenlenir. Daha sonra burun hedeflenen boyuta kadar küçültülür. Buruna şekil verildikten sonra dikim işlemi yapılır.

Barbie burun estetiği ortalama 1 ayda düzelir. Yalnız iyileşme süresi her hastada farklıdır. Hastaların bazılarında hem kanama hem de morluk ve şişme çok olur. Barbie burun ameliyatlarında morarma ve şişme çok görülür. Onun için uygulamadan sonra hastaya mutlaka buz kompleksi yapılmalıdır. Buz torbasıyla yapılan kompleks hastanın yüzündeki şişliği hemen yok eder. Barbie burun estetiği ile kişi şu avantajlara sahip olur;

  • Küçük burun,
  • Nefes almada iyileşme,
  • Burun köprüsünün şekli düzelir,
  • Yüz hatları hizalanarak güzelleşir,
  • Burun ucunun şekli estetik görünüme sahip olur.