Doç. Dr. Ahmet Altıntaş Kimdir ?

2002 yılında İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nden mezun olan Ahmet Altıntaş, Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanlık eğitimini Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma hastanesinde tamamladı. Uzmanlık eğitimi ve sonrasında özellikle yüz estetik cerrahisi ile ilgilendi ve bu konuda yurt içi yurt dışı bir çok eğitim programına katıldı, bir kısmında konuşmacı olarak yer aldı.

Eğitim

2002 yılında İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ nden mezun oldu.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi uzmanlık eğitimini Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma hastanesinde tamamladı.

Uzmanlık eğitimi ve sonrasında özellikle yüz estetik cerrahisi ile ilgilendi ve bu konuda yurt içi yurt dışı bir çok eğitim programına katıldı, bir kısmında konuşmacı olarak yer aldı.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği çatısı altında yüz estetik cerrahi okulunu tamamladı.

Burun ve yüz estetiği ile ilgili sayısız operasyon gerçekleştirdi.

Burun ve yüz estetiği dışında ; maksillofasiyal cerrahi, horlama cerrahisi, endoskopik sinüs cerrahisi, robotik cerrahi ile ilgilendi, birçok operasyon gerçekleştirdi.

Deneyim

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yeterlilik Kurulu’nun düzenlediği yeterlilik sınavında başarılı olarak Yeterlilik (Board) belgesini almaya hak kazandı.

Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makale ve vaka takdimleri mevcuttur.

Avrupa ve Türkiye yüz plastik cerrahi derneği üyesidir.

Aynı zamanda İstinye Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği çatısı altında yüz plastik cerrahi okulunda iki yıl başkan yardımcılığı görevini yürütmüştür.

Öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi ilke edinerek çalışmalarına var gücüyle devam etmektedir.